Vojáci prý nepochybili, když stříleli na auto s novinářkou

Členové americké jednotky, kteří čtvrtého března zastřelili osobního strážce novinářky Juliany Sgrenové unikající ze zajetí a jí samotnou zranili, nepochybili a neponesou za své jednání žádné následky. Potvrdili to američtí vyšetřovatelé. Italové ale prozatím výsledky šetření nepřijali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

iráčtí vojáci | Foto: ČTK

Vojáci se jen drželi zavedených postupu, tvrdí vyšetřovatelé americké armády. Italové ale zřejmě budou mít další doplňující otázky. Sporná totiž zůstává rychlost, jakou v kritickou dobu jelo auto s Italy kolem stanoviště hlídky. Nejasnosti údajně přetrvávají také o komunikaci mezi osádkou vozu a vojáky ještě před střelbou.

Italská novinářka Giuliana Sgrenová jela 4. března s italským agentem Nicolou Caliparim a dalším Italem, když na jednom americkém kontrolním stanovišti vojáci zahájili za nejasných okolností na vozidlo palbu. Byla ihned operována v Bagdádu a den poté přijata v římské vojenské nemocnici. O důkladné vyšetření případu požádal Spojené státy přímo italský premiér Silvio Berlusconi.

Martin Hromádka, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme