Vojáci prý nepochybili, když stříleli na auto s novinářkou

Členové americké jednotky, kteří čtvrtého března zastřelili osobního strážce novinářky Juliany Sgrenové unikající ze zajetí a jí samotnou zranili, nepochybili a neponesou za své jednání žádné následky. Potvrdili to američtí vyšetřovatelé. Italové ale prozatím výsledky šetření nepřijali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

iráčtí vojáci | Zdroj: ČTK

Vojáci se jen drželi zavedených postupu, tvrdí vyšetřovatelé americké armády. Italové ale zřejmě budou mít další doplňující otázky. Sporná totiž zůstává rychlost, jakou v kritickou dobu jelo auto s Italy kolem stanoviště hlídky. Nejasnosti údajně přetrvávají také o komunikaci mezi osádkou vozu a vojáky ještě před střelbou.

Italská novinářka Giuliana Sgrenová jela 4. března s italským agentem Nicolou Caliparim a dalším Italem, když na jednom americkém kontrolním stanovišti vojáci zahájili za nejasných okolností na vozidlo palbu. Byla ihned operována v Bagdádu a den poté přijata v římské vojenské nemocnici. O důkladné vyšetření případu požádal Spojené státy přímo italský premiér Silvio Berlusconi.

Martin Hromádka, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme