Vojáci v americkém Vermontu zásobují zaplavená města z vrtulníků

Víc než desítku měst v americkém Vermontu zásobují vojáci vrtulníky. Asi dvě stovky silnic v malém hornatém státě jsou stále zaplavené a Národní garda nemá jiný způsob, jak dostat základní potraviny a pitnou vodu obyvatelům postižených oblastí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky tropické bouře Irene v centrálním Vermontu

Následky tropické bouře Irene v centrálním Vermontu | Zdroj: ČTK

Záplavy ve Vermontu si vyžádaly bezprecedentní operaci. Ani třetí den poté, co oblastí prošla tropická bouře Irene, není s některými městy a obcemi jiné spojení než vzduchem.

Proto státní úřady pro přepravu základních potravin, pitné vody a jiných naléhavě potřebných zásob využívají vrtulníky Národní gardy.

Podobně tíživá situace panuje v horských oblastech sousedního státu New York. Včera večer místního času byly bez proudu v Nové Anglii a jiných postižených regionech ještě pořád miliony lidí.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme