Vojačka Englandová se přizná k týrání vězňů

Americká svobodnice Lynndie Englandová se chystá přiznat k tomu, že týrala irácké vězně. Rok po vypuknutí skandálu má příští týden stanout před vojenským soudem v Texasu. Dvaadvacetiletá Englandová se zodpovídá ze špatného zacházení se zadrženými a z porušení povinnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mříže

Vojačka Englandová, kterou si lidé pamatují zejména z fotografií, na kterých drží na vodítku jednoho z iráckých vězňů nebo jak s úsměvem stojí nad živou pyramidou složenou z těl vězňů, může být odsouzena až k 16 a půl letům vězení. Před soudem na základně Fort Hood ve státě Texas se ale hodlá přiznat v sedmi bodech obžaloby k tomu, co dělala v druhé polovině roku 2003 v bagdádské věznici Abú Ghrajb, a věří ve shovívavost soudu.

Američtí vojenští žalobci už v únoru řadu obvinění sami omezili. Lynndie Englandová mezitím porodila dítě, jejímž otcem je desátník Charles Graner, který si odpykává za stejné zločiny desetiletý trest.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme