Setkání Bidena se Zelenským: USA poskytnou Ukrajině další zbraně, tentokrát za víc než sedm miliard korun

Spojené státy poskytnou Ukrajině další vojenský materiál v hodnotě v přepočtu více než 7 miliard korun. Po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským to oznámil americký prezident Joe Biden. Ukrajina dostane další zbraně ke své obraně, ale nebudou to střely dalekého doletu.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina dostane další zbraně ke své obraně

Ukrajina dostane další zbraně ke své obraně | Foto: Doug Mills | Zdroj: Pool via Reuters

Zelenskyj za podporu Spojených států v Bílém domě i v Kongresu poděkoval. Část poslanců ale další pomoc Ukrajině neschvaluje. 29 republikánských členů Sněmovny reprezentantů napsalo Joeu Bidenovi dopis, ve kterém ho žádají, aby americká podpora Ukrajiny skončila.

I předseda sněmovny Kevin McCarthy žádá vykázat, jak účelně se peníze pro stát napadený Ruskem využily.

V novém balíku vojenské pomoci dostanou Ukrajinci z Ameriky další děla, kazetovou munici a protitankové střely. Podle oddělení pro obranné výdaje amerického kontrolního úřadu už Kongres schválil od začátku války pomoc Ukrajině v hodnotě 113 miliard dolarů (přes 2,5 bilionu korun).

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme