Volba papeže ovládla i sociální sítě, twitter zaznamenal 7 milionů tweetů

Papež František je papežem 21. století. Tak o nové hlavě církve mluví část internetové komunity. Nová média totiž zmínil i ve svém prvním projevu a záhy po zvolení se objevil i první papežský tweet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jorge Mario Bergoglio poprvé předstoupil před věřící jako papež František

Jorge Mario Bergoglio poprvé předstoupil před věřící jako papež František | Zdroj: ČTK

Zajímavé například bylo, že ihned po oznámení jména nového papeže bylo nedostupné heslo "Jorge Bergoglio" na wikipedii. Stránku totiž správci internetové encyklopedie bleskurychle aktualizovali.

Na zvolení papeže okamžitě masivně reagovali i lidé na sociálních sítích. Například Twitter zaznamenal sedm milionů tweetů vztahujících se k novému papeži. V jednu chvíli padalo do této sociální sítě 132 tisíc komentářů během jediné minuty.

Nicméně rekord to není. Ten drží americký prezident Barack Obama, který měl po loňských volbách 237 tweetů za minutu. Celkově jich bylo přes dva miliony.

Nejvíce tweetovali lidé z rodné země papeže - Argentiny - a také Spojených států. Hodně ale také ze Španělska a Mexika.

První papežský tweet, který se objevil brzy po zvolení, byl z oficiálního papežského twittrového účtu @pontifex a zněl "Habemus Papam Franciscum". Zatím ho poslalo dál, tedy retweetovalo, 80 tisíc lidí. Z účtu také zmizely veškeré předchozí tweety od papeže Benedikta XVI.

Volbu papeže komentovali také uživatelé Facebooku. Objevilo se tam jak oznámení, že byl papež již zvolen, tak i diskuze o jeho minulosti či různé zajímavosti.

Alžběta Havlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme