Výsledky českých voleb nejsou podle médií dobré pro polskou vládu. Změní se zahraniční politika

Výsledků českých voleb si všímají i v sousedním Polsku. Komentují je jako překvapivou porážku premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. Podle některých tamních médií přinesou výsledky voleb změnu i v zahraniční politice Prahy.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš (vpravo) a Mateusz Morawiecki

Výsledky českých voleb nejsou dobrou zprávou pro polskou vládu, která už nebude moci spoléhat na podporu celé Visegradské skupiny v ostrém sporu s Bruselem o nadřazenost ústavy nad unijním právem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

List Rzeczpospolita napsal, že nečekané vítězství liberální opozice v Česku znamená, že Praha vsadí na užší spolupráci s Německem a Francií a odkloní se od Polska a Maďarska.

Americká média informují o českých volbách. Porážka Babiše může podle nich naznačovat ústup populismu

Číst článek

Není to dobrá zpráva pro polskou vládu, která už nebude moci spoléhat na podporu celé Visegradské skupiny v ostrém sporu s Bruselem o nadřazenost ústavy nad unijním právem.

Ekonomický portál money.pl píše, že volby v Česku zkomplikovaly i problém dolu Turów, protože Češi teď budou mít docela jiné starosti.

A pokud například Piráti a STAN získají ve vládě ministerstvo životního prostředí, nelze očekávat žádné ústupky, napsal polský internetový list.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme