Rok do amerických voleb: Trump má plnou podporu republikánů, demokraté mají 17 kandidátů

Přesně jeden rok zbývá do dalších prezidentských voleb ve Spojených státech. Současný šéf Bílého domu Donald Trump čelí vyšetřování, které může vést k jeho odvolání z funkce. Zároveň ale připravuje volební kampaň.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrt roku před začátkem primárek usiluje o demokratickou kandidaturu 17 uchazečů | Foto: Rebecca Cook | Zdroj: Reuters

Trump má tentokrát plnou podporu ústředí Republikánské strany. Společnými silami postavili síť dobrovolníků v klíčových státech a jen letos vybrali na kampaň v přepočtu víc než sedm miliard korun.

Nejde o spravedlivý proces, říkají republikáni o impeachmentu. Podle demokratů se bojí pravdy

Číst článek

Republikáni také odmítli pořádat televizní debaty Trumpa a jeho tří stranických vyzyvatelů a těch nezávislých se prezident neúčastní. Nejméně ve čtyřech státech republikáni zřejmě vůbec nebudou mít primárky.

Čtvrt roku před jejich začátkem usiluje o demokratickou kandidaturu stále 17 uchazečů. Celonárodně vede středový demokrat Joe Biden, ale v rámci státu Iowa, kde se volí jako první, ho poslední průzkum New York Times a Siena College řadí až na čtvrté místo, o pět procentních bodů za levicovější Elizabeth Warrenovou, ale také za dvojici Bernie Sanders a Pete Buttigieg.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme