Biden ve Wisconsinu mírně zvýšil náskok. Trumpův štáb dal za přepočítání hlasů miliony dolarů

Jeden ze dvou okresů státu Wisconsin, kde současný prezident Donald Trump zaplatil miliony dolarů přepočítání volebních hlasů, v pátek ohlásil, že má hotovo. Výsledek? Podle agentury AP demokratický kandidát Joe Biden mírně navýšil svůj náskok. Poté, co úředníci přepočítali více než 450 tisíc hlasů, se jeho zisk zvýšil o 132 hlasů.

Milwaukee/Madison Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wisconsin je jedním z pětice států, které Donald Trump oproti výsledku z roku 2016 ztratil | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Oba kandidáti získali po procesu v okrese Milwaukee více hlasů, protože na začátku týdne se při přepočítávání našlo několik stovek volebních lístků.

„Nezapočítání hlasovacích lístků bylo způsobeno lidskou chybou,“ řekl šéf volebních komisařů Claire Woodall-Vogg.

Ani to ale současnému prezidentovi Spojených států zřejmě nebude k vítězství stačit, protože se náskok jeho protivníka zvýšil o 132 hlasů, informuje AP.

Trumpův volební štáb musel za revizi hlasovacích lístků zaplatit tři miliony dolarů a zdá se, že připravuje i žalobu. Stále totiž hovoří o desítkách tisíc nezapočítaných hlasů. Termín pro potvrzení volebních výsledků je stanoven do úterý.

‚Transparentní proces‘

„Slíbil jsem, že to bude transparentní a spravedlivý proces. A přesně takový byl,“ citovala AP úředníka okresu Milwaukee George Christensona.

Trumpův tým neuspěl s odvoláním vůči výsledkům voleb v Pensylvánii. Podle soudce chybí důkazy

Číst článek

„Oficiální přehled výsledků potvrdil jasné a přesvědčivé vítězství Joea Bidena ve Wisconsinu... Selektivní přepočet v Milwaukee a Dane County tyto výsledky nezmění,“ komentoval vývoj již dříve mluvčí Bidenova štábu Nate Evans.

Ve druhém okrese Dane sice v pátek ráno získal Trump převahu 68 hlasů, ale úředníci neoznámí oficiální výsledky dříve než v neděli.

Wisconsin je jedním z pětice států, které Trump oproti výsledku z roku 2016 ztratil.

Hlasy se v tomto státě přepočítávaly již v roce 2016, kdy se rozdíl mezi Trumpem a jeho tehdejší protikandidátkou Hillary Clintonovou změnil o 131 hlasů. V letošních volbách zde ale vede Biden o téměř 20 500 hlasů.

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme