Nizozemsko 2:2 Argentina

Volby v Bělorusku: vážné nesrovnalosti

Při parlamentních volbách v Bělorusku byly ve dvou volebních okrscích zaznamenány vážné nesrovnalosti. Informovala o tom předsedkyně ústřední volební komise Lidia Jermošinová. Nyní se jimi zabývá prokuratura a není vyloučeno, že výsledky v těchto okrscích budou anulovány. Podle průzkumů by se mělo k urnám dostavit 60 až 70 procent voličů navzdory výzvám několika opozičních stran k bojkotu voleb. Podle jiného průzkumu však 64 procent lidí o výzvě k bojkotu vůbec neví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opozice, která považuje volby za frašku, doufá, že se k nim nedostaví potřebných 50 procent obyvatel, aby mohlo být hlasování anulováno. V opozici totiž vyvolal určité naděje nedávný pád jugoslávského režimu Slobodana Miloševiče. Prezident Alexandr Lukašenko ale dnes vyjádřil pevné přesvědčení ve vítězství svých stoupenců nejen při těchto volbách, ale i příští rok při volbě prezidenta.

Volby sleduje na místě 200 pozorovatelů z velké části ze zemí nebo stran nakloněných režimu prezidenta Lukašenka. OBSE své pozorovatele odmítla poslat, protože Minsk podle ní nerespektuje své závazky týkající se svobodných a čestných voleb.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme