Volby v Drážďanech upevnily náskok CDU

Celé Německo sledovalo s velkou pozorností výsledky odloženého hlasování do parlamentu. V Drážďanech šli voliči k urnám o dva týdny později kvůli úmrtí jedné kandidátky. Podle očekávání potvrdil roli favorita kandidát CDU Andrea Lömmel. V hlasování o stranických kandidátkách však unionisté už nebyli tak úspěšní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová

Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

CDU nakonec zřejmě dosáhla svého. Psychologického, i když vyjádřeno v mandátech ne tak výrazného vítězství. Unionisté posílili svou dosud tří mandátní převahu v Bundestagu, ale SPD nepřesvědčili, jak to potvrdil předseda jejich strany Müntefering.

"Žádný vliv to nemá. SPD zůstává nejsilnější stranou v hlasování pro politické strany. Jasné je stále to, že chceme také křeslo kancléře pro Gerharda Schrödera."

Posílení převahy CDU/CSU by ale mohlo podle některých zdrojů přece jen přimět kancléře k rezignaci. Podle jiných zdrojů je však odhodlán bojovat do konce a minimálně prosadit koalici SPD a Unie bez Angely Merkelové, ovšem i bez své osoby.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme