Volby v Iráku začínají hlasováním Iráčanů žijících v zahraničí

Zatímco v Iráku teprve končí oficiální volební kampaň, 280 000 Iráčanů registrovaných v zahraniční může už od pátku volit do Přechodného národního shromáždění. Volí už Iráčane žijící v Austrálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příprava voleb v Nadžafu | Foto: EPA

Desítky volebních volebních místností se otevřou v pátek ráno hned v dalších 13 státech světa. Mezi nimi i v Německu, a to v Berlíně.

Volby zahraniční irácké komunity zajišťuje program Out-of-Country Voting, který garantuje Mezinárodní organizace pro migraci. Vedoucí berlínské pobočky Jakob Preuß o bezpečnostních opatření říká: "Uvědomujeme si, že irácké volby jsou téma dne a že mají řadu odpůrců. Proto je celý tento objekt chráněn a lidé, kteří sem vstupují jsou prověřováni hlavně na trhaviny. Nemyslím, že by byl ale důvod k nějakým vážným obavám a mrzí mě, že to v tisku zveličují."

V Německu se k volbám registrovalo přes 26.000 Iráčanů. 68 těch, kteří žijí v České republice, přivezou do Berlína v sobotu 2 autokary, které zajistila Nadace člověk v tísni.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme