Volby v Íránu pod ostrou kritikou USA

Americká vláda velmi ostře komentuje volby v Íránu. Ministr obrany Donald Rumsfeld o vítězi íránských prezidentských voleb Mahmúdu Ahmadínedžádovi prohlásil, že není přítelem demokracie a svobody. Šéf Pentagonu tak navázal na dřívější kritiku prezidenta. George Bush uvedl, že v Íránu vládnou lidé, kteří doma potlačují svobodu a ve světě šíří terorismus.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Ahmadínedžád

Mahmúd Ahmadínedžád | Zdroj: ČTK

Donald Rumsfeld věří, že se nový íránský prezident stane nepřijatelným pro íránskou mládež a ženskou polovinu obyvatelstva. Americká vláda tvrdí, že nebyla volbou ultrakonzervativce překvapena, ale její člen vystupňoval svou protiíránskou rétoriku, kterou používá prezident Bush.

Podle ministra Rumsfelda nemohlo mnoho zájemců ve volbách kandidovat a íránské prezidentské volby byly jednou velkou fraškou. George Bush se domnívá, že Írán si zaslouží skutečnou demokracii a ne to, aby byl ovládán hrstkou nezvolených náboženských dohlížitelů, které ignorují základní principy demokracie.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme