Volby v Kosovu patrně v pořádku

Včerejší místní volby v Kosovu se, jak se zdá, uskutečnily v souladu s mezinárodními demokratickými standardy a s velmi málo incidenty a projevy zastrašování. Prohlásil to v kosovské metropoli Prištině vedoucí pozorovatelské mise Rady Evropy na volbách Victor Duffy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodal, že jen jedno procento pozorovatelů zaznamenalo projevy zastrašování voličů. Odmítl ale uvést podrobnosti s odůvodněním, že věc je ještě potřeba prostudovat. Tři procenta pozorovatelů zaznamenala, že hlasování nebylo tajné, a 30 procent, že v okamžiku hlasování byl u urny víc než jeden člověk. Duffyho tým předloží závěrečnou zprávu o své misi příští týden.

Ve volbách hlasovalo přes 80 procent zaregistrovaných voličů albánské národnosti, kteří ve volbách viděli krok k nezávislosti Kosova. Srbská menšina volby bojkotovala s poukazem na to, že nemá ve své zemi svobodu pohybu a musí žít ve strachu. Volby se obešly bez násilností.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme