Volby v Kosovu patrně v pořádku

Včerejší místní volby v Kosovu se, jak se zdá, uskutečnily v souladu s mezinárodními demokratickými standardy a s velmi málo incidenty a projevy zastrašování. Prohlásil to v kosovské metropoli Prištině vedoucí pozorovatelské mise Rady Evropy na volbách Victor Duffy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodal, že jen jedno procento pozorovatelů zaznamenalo projevy zastrašování voličů. Odmítl ale uvést podrobnosti s odůvodněním, že věc je ještě potřeba prostudovat. Tři procenta pozorovatelů zaznamenala, že hlasování nebylo tajné, a 30 procent, že v okamžiku hlasování byl u urny víc než jeden člověk. Duffyho tým předloží závěrečnou zprávu o své misi příští týden.

Ve volbách hlasovalo přes 80 procent zaregistrovaných voličů albánské národnosti, kteří ve volbách viděli krok k nezávislosti Kosova. Srbská menšina volby bojkotovala s poukazem na to, že nemá ve své zemi svobodu pohybu a musí žít ve strachu. Volby se obešly bez násilností.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme