Volby v Kosovu zatím bez problémů

Dnešní parlamentní volby v Kosovu probíhají zatím bez problémů. Odvolila už i většina kosovských politiků. Obavy z možných incidentů ale panují na severu provincie, který obývají většinou Srbové. V jednom z tamních měst - v Kosovské Mitrovici - se v noci odehrál další bombový útok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova | Zdroj: ČTK

Neznámí útočníci odpálili nálož před jednou z volebních místností. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, přesto se zdejší Srbové bojí jít volit. K podobnému útoku došlo už ve středu, kdy se ve Zvecanu nedaleko Kosovské Mitrovice sešli předáci jednotlivých srbských stran. Jak Českému rozhlasu řekl šéf místních Srbů Oliver Ivanovič, za útokem stojí ti, co nechtějí nastolení práva v Kosovu. "Pravděpodobně jsou za tím lidé podporující Slobodana Miloševiče ale i lidé, co nesouhlasí s výzvou prezidenta Vojislava Koštunicy i představitelů Spojených států, Francie a Velké Británie, kteří vyzvali Srby v Kosovu, aby dnes šli volit."

Z voleb vzejde 120členný parlament, který pak zvolí prezidenta Kosova. Ten by měl potom jmenovat předsedu místní vlády, která zůstane pod kontrolou OSN.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme