Volby v Pákistánu budou až v únoru

Až 18. února se budou zřejmě konat pákistánské parlamentní volby. Informoval o tom na tiskové konferenci zástupce volební komise. Původně plánovaný termín 8. ledna je nereálný. Volební přípravy totiž narušil nedávný vražedný atentát na hlavní opoziční vůdkyni Bénazír Bhuttovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pákistánští vojáci | Zdroj: ČTK

Komise se rozhodla volby odložit na později. Násilnosti, které po vraždě Bhuttové následovaly si vyžádaly na 60 lidských životů. Pákistánská lidová strana, v jejímž čele teď stojí devatenáctiletý syn zesnulé političky Bilavál, odklad nechtějí. Jsou v tuto chvíli favority voleb.

Bhuttová se do Pákistánu vrátila letos v říjnu, aby kandidovala v parlamentních volbách, v nichž měla podle mínění analytiků největší šanci zvítězit a stát se příští pákistánskou premiérkou. Atentát znovu probudil strach o budoucnost země, která je jadernou mocností a kde armáda již několik let bojuje proti islámským radikálům.

Milan Kopp, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme