Volby v USA jdou do finále

George Bush a John Kerry připravují velké předvolební finále. Příští týden by měli Demokraté i Republikáni vytáhnout z rukávu svá poslední esa. Z Kalifornie pronikají nepotvrzené zprávy, že by prezidenta Bushe i přes výhrady k jeho politice mohl v klíčovém Ohiu o víkendu před volbami podpořit guvernér Arnold Schwarzenegger. Demokraté doufají, že se bývalý prezident Bill Clinton natolik uzdraví po operaci srdce, aby se alespoň jednou objevil v Kerryho přítomnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry a George Bush | Foto: AFP

Nejpopulárnější republikán Arnold Schwarzeneger může v poslední fázi oslnit nerozhodnuté ženy, stejně tak, jako může váhavé Američanky dojmout úsilí Billa Clintona, který se teprve zotavuje po voperování vícenásobného bypassu před několika týdny. Johnu Kerrymu věří už 50 procent žen, Georgi Bushovi už jen 40 procent.

Terminátor má ukázat sílu v Ohiu, svůdník z Bílého domu zase svou výmluvnost v Pensylvánii, státech, kde je souboj Bushe a Kerryho velmi vyrovnaný. Analytici přiznávají, že vzpomínka na Ameriku, která se rozdělila v názoru na jeho aféru s Monikou Lewinskou, může Kerrymu uškodit, stejně jako poslední plány Terminátora na financování výzkumu kmenových buněk.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme