Volby v Zimbabwe o jeden den prodlouženy

Prezidentské volby v Zimbabwe pokračují. Původně měly trvat pouze během víkendu, zimbabwský Nejvyšší soud ale nakonec vyslyšel žádost opozice prodloužit hlasování o jeden den. Vůdce opozice Morgan Tsvangirai žádal o prodloužení zejména proto, že v metropoli Harare nestihli všichni obyvatelé odvolit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Mugabe | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Robert Mikoláš o prodloužení voleb

Mimo metropoli Harare stihla odvolit většina obyvatel, i když se často objevily případy, kdy lidé nebyli napsáni na volebních seznamech nebo z nich byli vyškrtnuti. To platilo zejména o bílých farmářích a obchodnících. Zcela odlišná je ale situace v hlavním městě, kde zejména na předměstích čekají na hlasování stále tisíce lidí. Vrchní soud proto rozhodl prodloužit volby o jeden den. Zimbabwská vláda v čele s prezidentem Robertem Mugabem se proti tomu odvolala k Nejvyššímu soudu. Hlasování však pokračuje. Podle pozorovatelů se tak Zimbabwe zatím vyhla větším násilnostem.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme