Zaměstnanec Volkswagenu nahrál tajnou schůzku vedení. Německá policie posléze objevila jeho mrtvolu

Nejnovější skandál Volkswagenu začíná mít obrysy detektivního filmu. Aféru německého koncernu odstartovala nahrávka tajné schůzky vedení, kde padaly návrhy, jak se zbavit problémového dodavatele. Muž, který záznam pravděpodobně pořídil, teď za podivných okolností zemřel. Jeho mrtvé tělo ve středu objevili policisté.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Volkswagen | Zdroj: Reuters

Mrtvolu policie našla několik kilometrů od sídla Volkswagenu v ohořelém autě. Vůz patřil bývalému manažerovi automobilky, který byl v aféře odposlechů hlavním podezřelým. Úřady na autě nenašly stopy po cizím zavinění, muži ale nedávno podpálili dům žháři.

Volkswagen ho navíc propustil krátce potom, co unikly nahrávky z tajného jednání. Účastníci tam hledali způsoby, jak by se dala zničit dodavatelská firma Prevent, se kterou má Volkswagen dlouhodobé problémy.

V Německu prohledávali kanceláře Fiatu a dalších automobilek. Jsou podezřelé z manipulací s emisemi

Číst článek

S firmou Prevent se mimo jiné soudí i mladoboleslavská Škoda. Společnost údajně zneužívala svého postavení a smluvené díly chtěla dodat jen v případě, že si koncern připlatí. Nakrátko mu dokonce ochromila celou výrobu.

Na tajném jednání zazněly různé návrhy: Volkswagenu by podle jednoho z nich mohl pomoci bývalý kancléř Gerhard Schröder, jehož kontakty v Rusku měly Prevent odstřihnout od tamních zakázek.

Volkswagen potvrdil, že ke schůzce došlo a obsah nahrávky je pravý. K realizaci návrhů ale podle vedení nedošlo.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme