Volkswagen povede Matthias Müller z Porsche. Nového šéfa má i Škoda

Novým šéfem německého automobilového koncernu Volkswagen byl podle očekávání jmenován Matthias Müller, který doposud řídil divizi Porsche. Šéfem Škody Auto se pak stane Bernhard Maier, který nahradí Winfrieda Vahlanda, jenž od listopadu povede aktivity VW v Severní Americe. Německá automobilka to oznámila po dnešním zasedání dozorčí rady. Personálními změnami reaguje na skandál kolem falšování emisních testů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový šéf koncernu VW Matthias Müller, který dosud řídil divizi Porsche

Nový šéf koncernu VW Matthias Müller, který dosud řídil divizi Porsche | Zdroj: Reuters

Müller v čele koncernu nahradí Martina Winterkorna, jenž ve středu odstoupil kvůli skandálu s podvody při měření emisí u naftových vozů. Největší prioritou nového šéfa Volkswagenu je obnovit důvěru ve značku VW.

„Tím, že nenecháme ležet kámen na kameni a zajistíme maximální transparentnost. A také vyvodíme spravedlivé závěry ze současné situace,“ citovala Müllera BBC.

Koncern Volkswagenu zažívá velkou krizi. Jeho akcie se od minulého pátku propadly zhruba o 33 procent, a zažily tak nejhorší týden od vrcholu světové finanční krize v říjnu 2008, kdy zkrachovala americká investiční banka Lehman Brothers.

Skandál vypukl minulý pátek, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku.

Softwarově vylepšené dieselové motory o objemu 1,6 a 2,0 litru do svých aut montovala v letech 2009-2013 i mladoboleslavská Škoda Auto, která je součástí koncernu VW. Automobilka je použila do fabií, roomsterů, octavií i superbů.

ČTK, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme