Vrah Johna Lennona opět žádá o propuštění z vězení

Mark David Chapman, který v roce 1980 zastřelil Johna Lennona, opět žádá o propuštění na svobodu. Je to již jeho sedmá žádost, naděje na její vyslyšení ale není velká.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Lennon a Yoko Ono

John Lennon a Yoko Ono | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Jack Mitchell

Mark David Chapman zastřelil Johna Lennona v roce 1980. K činu se přiznal a nastoupil do vězení ve státě New York.

Chapman je odsouzený takzvaně na 20 let až doživotí. Podle zákona státu New York má právo po 20 letech od spáchání zločinu vždy po dvou letech navrhnout soudu, aby změnil rozsudek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O další žádosti Marka Chapmana o propuštění z vězení informoval zahraniční zpravodaj Vít Pohanka

Od roku 2000 to soustavně a marně dělá, ve vězení je už celkem 32 let. Soud zatím vždy rozhodl, že je Chapman příliš nebezpečný na to, aby mohl zůstat na svobodě. Zatím nenasvědčuje nic tomu, že by tentokrát měl být verdikt jiný.

Vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono Chapmana považuje za člověka nebezpečného pro jejich syny Juliana a Seana. K nadcházejícímu slyšení se zatím nijak nevyjádřila.

Památku na Johna Lennona připomíná v New Yorku místo zvané Strawberry Fields, které se nachází v Central Parku přes ulici proti domu Dakota, kde Lennon bydlel a před kterým jej Chapman zastřelil. Na místo však dnes míří především turisté.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme