Vrah Olofa Palmeho se v odtajněné korespondenci přiznal ke svému činu

Dvacátého osmého února uplyne již 21 let od smrti bývalého švédského premiéra Olofa Palmeho, který byl v roce 1986 zavražděn cestou z kina v centru Stockholmu. Podle nových zpráv, které dnes přinesl švédský tisk, se k vraždě před několika lety v dopisech své přítelkyni přiznal muž, který již není naživu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olof Palme

Christer Pettersson byl zloděj a alkoholik a do podezření ze spáchání vraždy Olofa Palmeho upadl již nedlouho poté, co k této tragédii došlo. V prosinci 1988 jej coby vraha svého muže poznala i Palmeho manželka Lisbet a o rok později jej shledal vinným a odsoudil stockholmský soud. Soud vyšší instance jej však po odvolání osvobodil a od té doby zůstal Palmeho skon nevyřešen pro nedostatek důkazů.

Pettersson zemřel coby sedmapadesátiletý v roce 2004 a jeho bývalá přítelkyně nyní odtajnila několik desítek dopisů a jeho přiznání, že Palmeho skutečně zabil on sám. Vzhledem k tomu, jak lidsky podivný a málo důvěryhodný Pettersson byl, musí však nové údaje nejdříve důkladně prozkoumat vyšetřovatelé. Také jednoznačný motiv činu v hádance o Palmeho tragickém skonu zatím chybí.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme