Vrak Concordie vydal 16. oběť, šance nalézt další živé je téměř nulová

Záchranáři objevili ve vraku výletní lodi Costa Concordia tělo 16. oběti. Agentuře Reuters to potvrdily místní úřady. Totožnost postarší ženy zatím není známá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mořská plošina s jeřábem při stabilizaci ztroskotané lodi Costa Concordia | Zdroj: ČTK

Záchranáři pokračují se záchrannými pracemi na ztroskotané lodi i nadále, nyní pracují na třetí palubě asi 20 metrů pod hladinou. Naděje, že najdou někoho živého, je už ale mizivá. Stále se pohřešuje 18 pasažérů.

Experti z nizozemské společnosti Smit Salvage instalovali u lodi plošinu s těžkou technikou, kterou chtějí odčerpat téměř 2 400 tun paliva. Přípravy potrvají dva dny, samotné čerpání paliva ze 17 nádrží zabere podle odhadů asi měsíc.

Společnost Smit, pověřená likvidací vraku, začala za úsvitu mapovat trup. Samotné odčerpávání nafty začne v sobotu a bude pak pokračovat nepřetržitě dnem i nocí. Zhoustlá nafta se musí nejprve zahřát teplým vzduchem a pak, současně s odčerpáváním paliva se do nádrží musí pumpovat voda, aby se neporušila rovnováha vraku.

Na Concordii pokračují záchranné práce, začalo i odčerpávání paliva

Číst článek

Vědunka Lunardi, Zdenka Turková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme