Vražda Borise Němcova měla podle Putina zřejmě politický motiv

Vražda předního kritika Kremlu Borise Němcova v centru Moskvy měla zřejmě politický motiv. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin. Tajné služby mezitím bez dalších detailů oznámily, že mají v případu první podezřelé. Putin na vyšetřování osobně dohlíží.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusové zapalují svíčky za zavražděného opozičního politika Borise Němcova

Rusové zapalují svíčky za zavražděného opozičního politika Borise Němcova | Foto: Dmitry Lovetsky | Zdroj: ČTK

„Zločinům s politickým podtextem musíme věnovat tu nejvážnější pozornost. Takové hanby musí být Rusko konečně zbaveno. Mám tím na mysli nestoudnou vraždu Borise Němcova v centru hlavního města,“ prohlásil Vladimir Putin.

V projevu na ministerstvu vnitra tak naznačil, že Němcovova vražda nemá spojitost s jeho osobním životem nebo podnikáním.

Několik podezřelých už vyšetřují agenti FSB, nikoho ale zatím nezatkli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyšetřovatelé Němcovovy vraždy údajně mají první podezřelé. Mluvil o tom publicista žijící v Rusku Jiří Just

Vyšetřovatelé sestavili přibližný portrét dvou mužů, kteří mohli mít na atentátu podíl. Údajně pocházejí z jihu Ruska. Kdo ale mají tito muži být, zůstává podle publicisty žijícího v Rusku Jiřího Justa otázkou.

„Dva portréty mužů, kteří by mohli být zapojeni do vraždy Borise Němcova, se objevily v ruské televizi. Že by to ale policejní orgány nebo vyšetřovatelé nějakým způsobem komentovali, to se zatím neobjevilo. A proto to zůstává spíš takovou záhadou,“ říká Just a dodává:

„Někteří spekulují, že by to mohla být spíš 'insiderská informace', nebo dokonce informace, která by měla splést možné zločince. Hodně lidí o tom spekuluje.“

Ruské úřady rovněž pátrají po autu, které kolem místa činu projelo krátce po vraždě. Patří zřejmě firmě, která dělá ochranku pro vládní instituce.

Vladimír Kroc, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme