Žena obžalovaná v případu vraždy novináře Kuciaka byla znovu u soudu. Viní ji z podílu na další vraždě

Alena Zsuzsová je obžalovaná v případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka. Ve středu stanula u soudu kvůli podílu na další, deset let staré vraždě někdejšího primátora města Hurbanovo Lászlóa Basternáka. Podle prokuratury zastávala roli zprostředkovatelky mezi objednavatelem vraždy a dalším obžalovaným. Trojice obžalovaných včetně Zsuzsové vinu odmítla.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle obžaloby Zsuzsová byla zprostředkovatelkou mezi objednavatelem Basternákovy vraždy a dalším obžalovaným. | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Alena Zsuzsová, která je žalovaná v případu předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka, ve středu na Slovensku stanula před soudem v případu jiné vraždy. Prokuratura ji spolu s dalšími dvěma obžalovanými viní z podílu na vraždě někdejšího primátora jihoslovenského města Hurbanovo Lászlóa Basternáka, který byl zastřelen před deseti lety. Informovala o tom slovenská média, podle kterých samotný Basternákův vrah byl již dříve odsouzen k 25 letům vězení.

Klíčový svědek k vraždě Kuciaka: Zsuzsová mě denně bombardovala dotazy, kdy už to bude

Číst článek

Podle obžaloby Zsuzsová byla zprostředkovatelkou mezi objednavatelem Basternákovy vraždy a dalším obžalovaným, který zadal vykonání samotného činu. Všichni tři u soudu vinu odmítli. Média uvedla, že objednavatelem vraždy primátora byl jeho protikandidát v komunálních volbách.

Líčení se zmíněnou trojicí obžalovaných začalo na pracovišti Specializovaného trestního soudu v Banské Bystrici za přísných bezpečnostních opatření i kvůli pandemii koronaviru. Proces bez přítomnosti veřejnosti mohly sledovat jen zástupci některých médií.

Zsuzsová je obžalována také v případu Kuciakovy vraždy, kterou si podle prokuratury objednal podnikatel Marian Kočner ze msty za to, že Kuciak poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost.

Z obžaloby vyplývá, že Zsuzsová zmíněnou objednávku předala dalšímu zprostředkovateli Zoltánu Andruskóovi. Ten loni po přiznání a uzavření dohody s prokurátorem přistoupil na trest vězení v délce 15 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme