Vyšetřování vraždy novináře je nerozsáhlejší policejní operací v dějinách Slovenska

Slovenská policie v případu vraždy Jána Kuciaka vyslechla přes sto lidí. Jedná se o nejrozsáhlejší vyšetřování v historii země.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova redakce, ve které pracoval Ján Kuciak | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Rozsáhlost operace potvrdil ministr vnitra Robert Kaliňák, který v úterý vypovídal na poslaneckém bezpečnostním výboru o průběhu akce.

Krize na Slovensku po vraždě novináře: Kiska vyzval k obměně Ficovy vlády, nebo předčasným volbám

Číst článek

Ministr přiznal, že slovenská policie není schopna určit přesný čas smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Jána Kuciaka a jeho partnerku zavraždil neznámý pachatel koncem února, motivem byla pravděpodobně Kuciakova novinářská práce. Vyšetřovatelé pracují s rozsahem čtyř dnů – ode dne, kdy snoubenci naposledy komunikovali s rodinou, až po den, kdy je v domě našla hlídka. Pitva čas smrti upřesnila jenom přibližně.

Mezičasem neutichá politická krize, kterou vražda a zjištění Jána Kuciaka vyvolaly. K prezidentovi Kiskovi ve středu přijdou na jednání první opoziční strany. Prosazují hlavně předčasné volby.

Premiér Robert Fico už třetí den v kuse pokračuje v kritice prezidenta, který podle něj destabilizuje zemi. Aktivisté chystají další protest, vyzvali proto vysoké školy, aby v pátek zrušily výuku.

Pavlína Nečásková, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme