Vražda Kimova bratra před soudem. Dvěma cizinkám hrozí trest smrti

V Malajsii začal soud se dvěma cizinkami, které podle obžaloby zavraždily Kim Čong-nama, bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Devětadvacetiletá Vietnamka a pětadvacetiletá Indonésanka jakoukoli vinu popírají. Cizinky čelí obvinění, že před osmi měsíci nastříkaly do obličeje oběti bojový nervový plyn VX. V případě usvědčení jim hrozí trest smrti.

Kuala Lumpur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnamka Doan Thi Huong obžalovaná z vraždy Kim Čong-nama, bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una | Zdroj: Reuters

Dvě ženy obviněné z vraždy Kim Čong-nama na úvod soudního procesu prohlásily, že jsou nevinné.

Bludištěm rodu Kimů. Odhalte nejtajnější dynastii světa v interaktivním rodokmenu

Číst článek

Obviněné, 25letá Indonésanka Siti Aisyahová a 29letá Vietnamka Doan Thi Huong, podle vyšetřovatelů tvrdí, že netušily, jakým jedem útočí.

Myslely si prý, že jde o žert natáčený skrytou kamerou a že jen účinkují v natáčení reality show přímo v letištní hale.

Malajsijská policie je ale přesvědčena, že ženy dobře věděly, co provádějí. Obhájce obou žen tvrdí, že reálně existuje šance, že jeho mandantky soud osvobodí. Připouští však, že chybí klíčové výpovědi několika Severokorejců. Obhajoba je považuje za agenty tajné služby, kteří vraždu připravili.

Ze zosnování vraždy Kim Čong-nama, který byl usmrcen 13. února na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru, jsou totiž podezřelé severokorejské tajné služby. Severní Korea ale jakýkoli podíl na vraždě odmítá.

Kim Čong-nam, který žil dlouhodobě v dobrovolném exilu v Macau, byl starším bratrem vůdce Kim Čong-una. Jejich společným otcem byl bývalý severokorejský prezident Kim Čong-il, matky měli odlišné.

Indonésanka Siti Aisyahová obžalovaná z vraždy Kim Čong-nama, bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una | Zdroj: Reuters

David Jakš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme