Když jí zemřel manžel, napsala knihu pro děti o truchlení. Nyní ženu obvinili z jeho vraždy

Žena z amerického státu Utah, která po náhlé smrti svého manžela napsala knihu pro děti o truchlení, čelí obvinění z jeho vraždy. O tomto případu na svých internetových stránkách informovala britská BBC. Muž zemřel na předávkování fentanylem.

Salt Lake City (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouri Richinsová, která po náhlé smrti svého manžela napsala knihu pro děti o truchlení, čelí obvinění z jeho vraždy

Kouri Richinsová, která po náhlé smrti svého manžela napsala knihu pro děti o truchlení, čelí obvinění z jeho vraždy | Zdroj: ČTK / AP

Kouri Richinsová, matka tří dětí, jednu noc loni v březnu zavolala na policii kvůli tomu, že její manžel Eric je „studený na dotek“. Uvedla, že ten večer mu namíchala drink s vodkou a o několik hodin později ho našla ve stavu, kdy na nic nereagoval. Muž zemřel.

Později napsala knížku Jsi se mnou?, která má dětem pomoci vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého.

Čekala, až mrtvé tělo zmizí. Soud řeší případ zubařky, která zabila svého druha, samozvaného léčitele

Číst článek

„Napsali jsme tuto knihu s nadějí, že přinese aspoň nějakou útěchu nejenom naší rodině, ale i dalším rodinám, které se dostaly do stejné situace,“ řekla Richinsová v regionální rozhlasové stanici. Svoji knihu věnovala „skvělému manželovi a úžasnému otci“.

Dva měsíce poté, co knihu napsala, byla Richinsová obviněna z vraždy. Při pitvě se ukázalo, že její manžel měl v těle pětinásobek smrtelné dávky fentanylu, který patří mezi opioidní analgetika.

Podle soudních dokumentů si Richinsová mezi prosincem 2021 a únorem 2022 psala textové zprávy s člověkem, který měl v minulosti problémy se zákonem kvůli drogám. Chtěla od něho koupit léky na bolest. Později po něm chtěla „něco silnějšího“, konkrétně požádala o fentanyl.

Tři dny poté, co drogy údajně obdržela, si dala s manželem večeři k příležitosti svátku svatého Valentýna. Po ní se Richinsovi udělalo zle a příteli se svěřil, že si myslí, že se ho manželka snaží otrávit. O dva týdny později si koupila další fentanyl.

Richinsová byla obviněna nejen z vraždy, ale i z držení drogy GHB, která se používá pro léčení narkolepsie, ale bývá zneužívaná i jako omamná látka například v tanečních klubech.

Právní zástupkyně Richinsové se k obviněním odmítla vyjádřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme