Německá policie vyšetřuje vraždu desetileté dívky, podezřelí jsou dva 11letí a jeden 16letý hoch

Německá policie vyšetřuje smrt desetileté dívky ze zařízení pro děti a mladistvé v bavorské obci Wunsiedel, která leží jen pár kilometrů od českých hranic. V centru pozornosti vyšetřovatelů jsou podle listu Badische Zeitung dva jedenáctiletí a jeden šestnáctiletý chlapec. Pokud by se jejich podíl na smrti dívky potvrdil, šlo by o druhý takový případ v Německu v krátké době.

Mnichov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů

Německá policie po útoku hlídkovala u dalších vánočních trhů | Zdroj: Reuters

Zaměstnanci zařízení našli dívku v jejím pokoji v úterý bez známek života. Zachránit už ji nedokázali ani přivolaní lékaři, kteří mohli pouze konstatovat smrt.

Dosavadní vyšetřování ukazuje na cizí zavinění, což v podstatě potvrdil i bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU), který hovořil o „hrozném činu“, který ho šokoval.

Podle německého deníku jsou indicie, že se na smrti dívky podílela trojice chlapců, kteří jsou nyní ve speciálním zařízení pro mládež.

V březnu Německo šokovalo zabití dvanáctileté dívky z Freudenbergu v Severním Porýní-Vestfálsku, k němuž se přiznaly dvě dívky ve věku 12 a 13 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme