Krok k naplnění spravedlnosti, tvrdí o odstoupení hlavního vyšetřovatele syn zavražděné maltské novinářky

Hlavní vyšetřovatel vraždy novinářky Daphne Caruanové Galiziové musí kvůli střetu zájmů z případu odstoupit. V úterý o tom rozhodl místní soud.

Valletta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel Silvio Valletta musí kvůli střetu zájmů z případu odstoupit. | Zdroj: agentura Reuters

Vyšetřovatel Silvio Valletta je ženatý s ministryní vlády a kromě toho byl také členem rady Finanční zpravodajské analytické jednotky (FIAU), uvedla agentura Reuters. Zesnulá investigativní novinářka přitom kritizovala vládu i FIAU. Její rodina už dlouho žádala, aby byl Valletta z vyšetřování právě z tohoto důvodu stažen.

'Blogující fúrie.' Zavražděná novinářka Galiziová odkrývala kauzu Panama Papers i korupci na Maltě

Číst článek

Caruanová Galiziová zemřela při výbuchu bomby nastražené v jejím voze loni v říjnu. Z její vraždy byli obžalováni tři muži, kteří vinu odmítají. Policie stále pátrá po osobě, která atentát zosnovala.

„Pokud má vyšetřovatel takového případu politické vazby a zároveň vedl jednotku FIAU, je přirozené, že to vzbuzuje pochybnosti,“ uvedl soudce Silvio Meli. Vallettu z případu odvolal a jeho nástupce má přezkoumat jeho roli v dosavadním vyšetřování.

Syn zavražděné novinářky Matthew rozhodnutí soudu uvítal a označil ho za „důležitý a nezbytný krok k naplnění spravedlnosti".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme