Mladý farmář se přiznal k vraždě americké bioložky v Řecku. Jeho výpověď vyvolala další otázky

Řečtí policisté jsou přesvědčeni, že dopadli vraha 59leté americké molekulární bioložky Suzanne Eatonové, která zmizela na Krétě 2. července a později byla nalezena mrtvá. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na policejní zdroje. Zadržený 27letý farmář, otec dvou dětí, se k činu podle deníku Kathimerini přiznal. Jeho výpověď však vyvolala další otázky. Policie má za to, že zločin měl sexuální podtext.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Suzanne Eatonová | Zdroj: ČTK

Suzanne Eatonová ze světově uznávaného Planckova institutu přijela na Krétu na konferenci s tematikou ze svého oboru. Zmizela 2. července, když si vyrazila zaběhat. Její tělo objevili o týden později v bunkru v obtížně přístupném skalnatém terénu zhruba deset kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena.

Prvním důkazem, který policii k hlavnímu podezřelému dovedl, jsou záběry z bezpečnostní kamery, na nichž se farmářův vůz nachází poblíž bunkru, kde bylo nalezeno tělo, napsal místní tisk.

Drážďanský soud dal vrahovi mladé Egypťanky doživotní trest

Číst článek

Dva soudní lékaři uvedli, že Američanka měla ucpaná ústa a nos, ale není jisté, zda příčinou smrti bylo udušení. Taky není jasné, zda byla vědkyně zavražděna v bunkru, anebo zda sem bylo její tělo přemístěno až po činu.

Vrah si svou oběť vybral náhodně

Podezřelý vlastní nedaleko místa pozemek a fotky a videa bunkru zveřejnil na sociálních sítích. Oběť si podle všeho vybral náhodně.

Policie v souvislosti s vraždou zatkla deset podezřelých a ověřuje, zda nemají škrábance nebo pohmožděniny, které by mohly souviset se zločinem. Vyšetřovatelé čekají na výsledky testů a analýzu telefonních hovorů. Dnes mají přijít s oficiálním prohlášením. Případ pokládají za uzavřený.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme