Vražda svědka přivedla Lexu znovu za mříže

Bývalého ředitele Slovenské informační služby a blízkého spolupracovníka Vladimíra Mečiara Ivana Lexu dnes znovu zadržela policie. Tentokrát kvůli podezření z jeho účasti na vraždě Roberta Remiáše, který figuruje v případě únosu syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče do Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European phyto mesaures for potato

Robert Remiáš zahynul ve svém automobilu BMW při výbuchu nastražené nálože. Byl přítelem korunního svědka únosu syna prezidenta Kováče Oskara Seďveréše. Ten už po únosu vypověděl, že do Rakouska odvlekla Kováče mladšího Slovenská informační služba. Následně v obavách o život uprchl do zahraničí.

Zavražděného Remiáše tajná služba sledovala. Policie ihned po incidentu tvrdila, že šlo o technické selhání vozu, tuto verzi však vyvrátili experti z kriminalistického ústavu. Remiáš před svou smrtí fungoval také jako spojka s ukrývajícím se Seďveréšem. Do dnešního dne nebyla jeho smrt vyšetřena.

Lexa byl nedávno na Slovensko deportován z Jihoafrické republiky a doteď byl vyšetřován na svobodě kvůli podezření z několika závažných trestních činů.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme