12letý chlapec před soudem. Británie řeší nejmladší dítě souzené za vraždu za posledních 30 let

Před soudem v anglickém Sheffieldu v úterý stanul 12letý chlapec obžalovaný z vraždy sociální pracovnice. Nyní šlo podle agentury DPA především o organizační záležitosti, hlavní líčení začne nejdříve v srpnu. Podle britských médií jde o jedno z nejmladších dětí souzených za vraždu v Británii za posledních 30 let.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídkující policie v uzavřené ulici ve městě Sunbury.

K vraždě mělo dojít v britském městě Sheffield (ilustrační foto) | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Chlapci úřady kladou za vinu, že přejel 60letou sociální pracovnici jejím vlastním automobilem před jejím domem. Žena na místě zemřela. Chlapec u sebe nosil i nůž.

Německá policie vyšetřuje vraždu desetileté dívky, podezřelí jsou dva 11letí a jeden 16letý hoch

Číst článek

Případ neprojednává soud pro mladistvé, protože jde o velmi závažný trestný čin a v Anglii je člověk trestně odpovědný už od desíti let.

DPA v té souvislosti připomíná, že o snížení věkové hranice trestní odpovědnosti se rozhořela debata v Německu, kde se v poslední době stalo několik těžkých trestných činů s účastí dětí. Například v bavorském Wunsiedelu je 11letý hoch podezřelý z vraždy desetileté dívky. Ve Freudenbergu na západě Německa jsou dvě dívky ve věku 12 a 13 let podezřelé ze zabití jiné 12leté.

Většina expertů nedoporučuje snižovat hranici trestní odpovědnosti pod 14 let. V České republice je na 15 letech, v Německu na 14.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme