Vražda ze cti: muž v Pákistánu zabil manželku, dvě děti a šest dalších příbuzných

Muž v Pákistánu zastřelil manželku, dvě děti a šest dalších manželčiných příbuzných. Jejich těla pak nechal shořet společně s rodinným domem. Podle místní policie šlo o takzvanou vraždu ze cti. Ročně je mužskými příbuznými v Pákistánu zabito na sto dívek a žen.

Láhaur (Pákistán) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pákistánský policista (ilustrační foto) | Foto: Akhtar Soomro | Zdroj: Reuters

Muhammad Adžmal přiznal mnohonásobnou vraždu, kterou se chtěl pomstít za údajnou nevěru své manželky, informovala agentura Reuters. Adžmal pracoval jako krejčí v Saúdské Arábii a do Pákistánu se vrátil před 25 dny s cílem zavraždit manželku, děti a její příbuzné.

„Viděl fotografii své ženy s jiným mužem a věřil, že ho podvádí,“ uvedl místní policejní důstojník. „Svých činů nelituje.“ Kromě manželky a dvou dětí zabil také tři švagrové, dvě jejich děti a svou tchyni.

Spolu s Adžmalem policie zadržela i jeho tchána, který byl při vraždách přítomen. Policisté dále pátrají po Adžmalově bratrovi, jenž byl do vražd pravděpodobně také zapojen.

,Každou chvíli čekám smrt.‘ Egyptská dívka se postavila konzervativní rodině, hrozí jí vražda ze cti

Číst článek

Vražda ze cti

Podle organizací na ochranu lidských práv je v Pákistánu ročně mužskými příbuznými zabita stovka dívek a žen. Ti se vraždami snaží očistit domnělé škody, které ženy napáchaly na jejich cti. Čest může přitom poškodit cokoli od nevěry, přes přátelství s muži či jakékoli porušení konzervativních pravidel týkajících se žen.

Pákistán v roce 2016 přijal tvrdé zákony proti takzvaným vraždám ze cti, za které soudy vynášejí přísné tresty. Země tím uzavřela právní kličku, díky které mohli vrazi vyváznout beztrestně, pokud jim odpustili členové rodiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme