Vraždy novorozenců v Rakousku má zřejmě na svědomí jejich matka

Rakouská policie vyšetřuje smrt čtyř novorozenců. Jejich těla objevila v domě ve Štýrském Hradci na jihu Rakouska. Vrahem dětí je pravděpodobně jejich dvaatřicetiletá matka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novorozenecká prohlídka | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Odhalení hrůzného činu odstartoval v pondělí nájemník činžovního domu, když si chtěl vzít led ze společného mrazáku. Nalezl tam mrtvolu novorozence v plastikovém pytli. Tamtéž objevila policie druhé tělíčko.

Když pak policisté začala důkladně prohledávat dům, kde matka se svým druhem osm let žije, nalezl policejní pes třetí mrtvolku zabetonovanou ve kbelíku. Čtvrtou objevili dnes odpoledne pod hromadou harampádí ve vedlejší budově u domu. Vyšetřovatelé vyvrátili předpoklad, že šlo o mrtvě narozené děti.

Dvaatřicetiletá matka se přiznala, že ji ke spáchání hrůzného činu vedly z existenční obavy. Kromě ní byl zatčen rovněž její osmatřicetiletý druh, který tvrdí, že si těhotenství své družky nevšiml. Rakouská policie případ vyšetřuje jako několikanásobnou vraždu.

Policie dnes oznámila, že již byla zatčena matka dětí, avšak k vraždám se zatím nepřiznala. Agentura AFP ještě před nalezením čtvrtého těla citovala představitele policie ve Štýrském Hradci Haralda Gutschiho, podle něhož vraždy byly spáchány po třech porodech, k nimž došlo v průběhu tří let.

Matka tvrdila, že si vždy příliš pozdě všimla, že je těhotná. Porody prý přicházely náhle a překvapivě a odehrávaly se ve vaně. Žena přiznala, že děti mít nechtěla a kromě toho se obávala, že by svého druha kvůli nim mohla ztratit. Osmatřicetiletý druh byl rovněž zatčen. Jakoukoli svou účast na vraždách dětí popírá.

Martin Hromádka, Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme