Vrazi dvouletého Bulgera možná na svobodu

Dva devatenáctiletíletí vrazi dvouletého chlapce v britském Manchesteru budou podmínečně propuštěni na svobodu. Nápravné zařízení pro mladistvé opustí po osmi letech. Nad jejich předčasným propuštěním vedou britská média živou polemiku. Ministr vnitra a příbuzní obou chlapců jsou však znepokojeni opětnou medializací případu a domnívají se, že by mladící mohli být v ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra se v televizním rozhovoru přimlouval za umírněnost. Úřady mají obavy o bezpečí Roberta Thompsona a Jona Venablese, kteří před 8 lety v Manchesteru brutálně zavraždili dvouletého Jamese Bulgera a jeho tělo pohodili na železniční trať. Tento případ je velmi kontroverzní zvláště vzhledem k ostré kritice rozhodnutí komise pro podmínečné propuštění propustit již po osmi letech. Manchesterský večerník Evening News otiskl informaci o tom, kde Thompson a Venables jsou, i když zveřejnění takové informace soud výslovně zakázal. Venablesova matka v jednom interview prohlásila, že podle jejího názoru by mohl být její syn do jednoho měsíce zavražděn.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme