Vrazi dvouletého Bulgera možná na svobodu

Dva devatenáctiletíletí vrazi dvouletého chlapce v britském Manchesteru budou podmínečně propuštěni na svobodu. Nápravné zařízení pro mladistvé opustí po osmi letech. Nad jejich předčasným propuštěním vedou britská média živou polemiku. Ministr vnitra a příbuzní obou chlapců jsou však znepokojeni opětnou medializací případu a domnívají se, že by mladící mohli být v ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra se v televizním rozhovoru přimlouval za umírněnost. Úřady mají obavy o bezpečí Roberta Thompsona a Jona Venablese, kteří před 8 lety v Manchesteru brutálně zavraždili dvouletého Jamese Bulgera a jeho tělo pohodili na železniční trať. Tento případ je velmi kontroverzní zvláště vzhledem k ostré kritice rozhodnutí komise pro podmínečné propuštění propustit již po osmi letech. Manchesterský večerník Evening News otiskl informaci o tom, kde Thompson a Venables jsou, i když zveřejnění takové informace soud výslovně zakázal. Venablesova matka v jednom interview prohlásila, že podle jejího názoru by mohl být její syn do jednoho měsíce zavražděn.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme