V Afghánistánu se zřítila helikoptéra afghánské armády, zahynulo 25 lidí. Důvod pádu není jasný

V Afghánistánu se ve středu zřítila helikoptéra afghánské armády, zahynulo všech 25 lidí na palubě. O důvodech pádu vojenského stroje se úřady nezmiňují, agentura AP nicméně poznamenala, že v oblasti panovalo špatné počasí. Mezitím radikální hnutí Talibán podle agentury Reuters oznámilo, že letadlo sestřelilo.

Faráh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armádní vrtulník na Kábulem, hlavním městě Afghánistánu, ilustrační foto | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

Nehoda se stala v západoafghánské provincii Faráh. Úřad místního guvernéra informoval, že helikoptéra se zřítila krátce po startu v horské oblasti. Zničený stroj mířil ještě v doprovodu druhého do sousední provincie Herát. Podle guvernérova úřadu byli na palubě mimo jiné zástupce velitele afghánské západní zóny a také provinční činitelé.

Při misi v Afghánistánu letos umírali pouze čeští a američtí vojáci. Život položilo 12 mužů

Číst článek

Také zahraniční jednotky zaznamenaly v letošním roce ztráty. Zatím padlo 12 obětí, které tvoří pouze američtí a čeští vojáci. Američanů padlo letos v Afghánistánu osm, Češi čtyři. Posledním z nich je rotný Tomáš Procházka, který zemřel v pondělí po útoku afghánského vojáka na základně Šindánd v afghánské provincii Herát.

V srpnu pak zabili ozbrojenci radikálního hnutí Tálibán při útoku na severu Afghánistánu 44 afghánských vojáků a policistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme