Stíhaný Novozélanďan se rozhodl vydat policii. Cestu mu zkrátil objednaný vrtulník

Muž, který se pět týdnů skrýval před spravedlností v pustině na Novém Zélandu, se ve čtvrtek nechal dopravit objednaným vrtulníkem na policejní stanici. O kuriózním případu informovala britská zpravodajská stanice BBC.

Dunedin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Policie po 32letém Jamesovi Matthew Bryantovi vyhlásila pátrání, kvůli obvinění z útoku s použitím zbraně, úmyslného ublížení na těle a dalších trestných činů.

Nový Zéland zavádí placené volno pro ženy a páry, které se musí vyrovnat se samovolným potratem

Číst článek

Bryant se ukrýval v oblasti Otago na Jižním ostrově nedaleko městečka Waianakarua. Pobyt „uprostřed ničeho“ si pochvaluje, prý hodně cvičil jógu.

Nicméně se rozhodl vydat policii, protože se mu nezamlouvalo, že je označován za nebezpečného ostatním lidem. Pro cestu za spravedlností si objednal vrtulník a let zaplatil ze svého. „Nebyly na to použity peníze daňových poplatníků,“ ujistil.

Podmínky Bryantova zatčení na policii v Dunedinu vyjednal jeho advokát Arthur Taylor, bývalý vězeň, který je v současnosti podmínečně na svobodě. Taylor vzal cestou svého klienta na ústřice a šampaňské. „Bylo to jeho první pořádné jídlo za celé týdny,“ řekl.

Po příchodu na policejní stanici Bryant s rouškou na obličeji několik minut čekal ve vstupní hale, než ho přijde policista zatknout. Vše se odehrálo v klidu a bez incidentů, uvádí BBC.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme