Všechno nejlepší, princi Georgi. Syn Williama a Kate slaví čtvrté narozeniny

Britská královská rodina zveřejnila nový oficiální portrét prince George. Pravnuk královny Alžběty II. slaví v sobotu čtvrté narozeniny. Oslava proběhne v úzkém rodinném kruhu, uvádí agentura DPA.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský princ George slaví čtvrté narozeniny

Britský princ George slaví čtvrté narozeniny | Zdroj: Reuters

„Vévoda vévodkyně s potěšením zveřejňují tento roztomilý obrázek při příležitosti čtvrtých narozenin prince George a rádi by poděkovali všem za milá přání, která dostali," praví se v prohlášení kanceláře prince Williama.

Malý princ George se sestrou Charlotte, otcem Williamem a matkou Kate na letišti v Berlíně | Zdroj: Reuters

Fotografie bezpochyby nejvlivnějšího chlapce své generace vznikla minulý měsíc, uvedla agentura Reuters. Malý princ na ní pózuje s širokým úsměvem, kterým odhaluje zoubky, oblečen je v modrobílé pruhované košili.

„George má zdravou chuť k jídlu, nejspíš sní celý dort sám," prozradil princův otec v pátek při návštěvě německého Hamburku.

Syn Kate a Williama, vévodkyně a vévody z Cambridge, je třetí v pořadí na následnictví britského královského trůnu. Před ním je jeho otec William a dědeček princ Charles.

Rodina se spolu s oběma dětmi, tedy včetně Georgeovy sestry princezny Charlotte, v pátek vrátila do Británie z pětidenní cesty po Polsku a Německu.

Od září do školy

Syna britského prince Williama a vévodkyně Kate čekají od září první povinnosti. George totiž začne chodit do školy.

Rodiče ale malému Georgeovi nevybrali v rozporu s nedávnou tradicí školu Wetherby ve čtvrti Notting Hill, kam chodil William i jeho bratr Harry. Bude navštěvovat soukromou Thomas's Battersea School v londýnské čtvrti Battersea.

Dosud George chodil do školky ve východoanglickém Norfolku, která se řídí principem Montessori a nabízí alternativní vzdělávání.

Malý princ George s otcem Williamem a matkou Kate na letišti v Berlíně | Zdroj: Reuters

Všude v kraťasech

Každé vystoupení malého prince na veřejnosti se stává pozoruhodnou událostí. Pod drobnohledem médií se ocitá třeba i Georgeovo oblékání. Novinářům tak neuniklo, že blonďáček má vždy a všude kraťasy.

„Oblékat takto dítě je velice anglické," řekl před časem odborník na etiketu Wiliam Hanson z britského vydání časopisu Harper's Bazaar.

Prince George si prohlíží vnitřek helikoptéry Airbus v Hamburku | Zdroj: ČTK/AP

„Kalhoty jsou vyhrazeny starším chlapcům a mužům, zatímco kraťasy jsou společenským příznakem pro chlapečky. Přestože se počasí mění, má se za to, že hošík v kalhotách jako kdesi na předměstí by byl považován za známku špatného původu. Žádný šlechtic hodný svého jména, natož člen královské rodiny po ničem takovém netouží. Ani vévodkyně z Cambridge," vysvětlil.

Georgeovi rodiče Kate a William tedy respektují tradici. Sám princ William a jeho bratr Harry také prožili své dětství v kraťasech, dokud nedorostli ke kalhotám, aby je nosili s patřičnou elegancí. Expert Hanson tvrdí, že pro tento krok je záhodno dosáhnout osmi let.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme