Všechny čtyři oběti z havarované cessny jsou Češi

Všechny čtyři oběti včerejší havárie malého letadla v jižním Švýcarsku jsou Češi. Potvrdilo to ministerstvo zahraničí. Čtyřmístný letoun typu Cessna-172 s českou registrací se zřítil asi hodinu po startu nedaleko simplonského průsmyku u švýcarsko-italské hranice. Na palubě byli tři muži a nezletilý chlapec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři u havárie cessny | Foto: ČTK

Stroj letěl minulý týden z Hořovic u Prahy do Chorvatska. Odtud zamířil do Benátek a pak do švýcarského Locarna. Při posledním letu měl namířeno do německého Friedrichshafenu.

"Nehodu vyšetřuje Úřad pro vyšetřování leteckých nehod ve Švýcarsku. Příčiny zřícení letadla jsou zatím neznámé a federální úřady zatím nezveřejnily ani žádné informace," řekl Radiožurnálu mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.

Podle dostupných informací je mezi čtyřmi mrtvými majitel letadla a jeho syn. Letadlo řídil čtyřiadvacetiletý pilot, který mohl mít s létáním ještě malé zkušenosti. V době nehody panovalo klesající vzdušné proudění, které mohlo strhnout stroj k zemi.

Švýcarští inspektoři již na místě prohlédli trosky stroje, které budou přepraveny na vrakoviště úřadu k bližšímu prozkoumání. Je také pravděpodobné, že do Švýcarska pojedou i inspektoři českého Úřadu pro odborně technické zjišťování příčin leteckých nehod, aby se podíleli na vyšetřování havárie.

Stroj typu Cessna-172 s označením OK-HOS byl vyroben v roce 1981 a v leteckém rejstříku České republiky je zapsán od letošního 11. července. Letoun se zřítil v úterý v 15:40 SELČ v kantonu Valais poblíž simplonského průsmyku nedaleko švýcarsko-italské hranice, asi hodinu po startu.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme