Všechny čtyři oběti z havarované cessny jsou Češi

Všechny čtyři oběti včerejší havárie malého letadla v jižním Švýcarsku jsou Češi. Potvrdilo to ministerstvo zahraničí. Čtyřmístný letoun typu Cessna-172 s českou registrací se zřítil asi hodinu po startu nedaleko simplonského průsmyku u švýcarsko-italské hranice. Na palubě byli tři muži a nezletilý chlapec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři u havárie cessny | Zdroj: ČTK

Stroj letěl minulý týden z Hořovic u Prahy do Chorvatska. Odtud zamířil do Benátek a pak do švýcarského Locarna. Při posledním letu měl namířeno do německého Friedrichshafenu.

"Nehodu vyšetřuje Úřad pro vyšetřování leteckých nehod ve Švýcarsku. Příčiny zřícení letadla jsou zatím neznámé a federální úřady zatím nezveřejnily ani žádné informace," řekl Radiožurnálu mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.

Podle dostupných informací je mezi čtyřmi mrtvými majitel letadla a jeho syn. Letadlo řídil čtyřiadvacetiletý pilot, který mohl mít s létáním ještě malé zkušenosti. V době nehody panovalo klesající vzdušné proudění, které mohlo strhnout stroj k zemi.

Švýcarští inspektoři již na místě prohlédli trosky stroje, které budou přepraveny na vrakoviště úřadu k bližšímu prozkoumání. Je také pravděpodobné, že do Švýcarska pojedou i inspektoři českého Úřadu pro odborně technické zjišťování příčin leteckých nehod, aby se podíleli na vyšetřování havárie.

Stroj typu Cessna-172 s označením OK-HOS byl vyroben v roce 1981 a v leteckém rejstříku České republiky je zapsán od letošního 11. července. Letoun se zřítil v úterý v 15:40 SELČ v kantonu Valais poblíž simplonského průsmyku nedaleko švýcarsko-italské hranice, asi hodinu po startu.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme