Všichni horníci ze zatopeného čínského dolu jsou zachráněni

Všech 29 mužů uvězněných v zatopeném čínském dole je zachráněno. Horníci, kteří v 60 metrů hlubokém uhelném dole na jihozápadě země strávili zhruba jeden den, jsou mimo ohrožení života. Vyprošťovací akci v přímém přenosu vysílala i čínská státní televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Industriální památky (ilustr. foto)

Industriální památky (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Jednoho horníka po druhém přepravovali záchranáři v nosítkách do přistavených sanitek, všichni měli oči překryté páskou, žádný ale neutrpěl vážnější zranění. Stovky lidí, hlavně členové rodin havířů je vítali potleskem.

„Nakonec se je podařilo vyprostit živé, jsme šťastní a děkujeme všem,"uvedl jeden z příbuzných. Na povrch se muži, které v neděli dopoledne uvěznil náhlý příval vody, dostali po více než 24 hodinách. Nejstaršímu bylo 50, nejmladšímu pak 25 let.

I přes tento úspěch ale zůstávají doly v ČLR nejnebezpečnějšími na světě. Jen vloni v nich při různých incidentech zahynulo nejméně 2600 horníků.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme