Všichni na kanadských letištích si musí změřit teplotu

Ve snaze zastavit šíření smrtícího akutního syndromu dýchacích cest SARS kanadské úřady oznámily, že všechny osoby přilétající na kanadská mezinárodní letiště se musí podrobit měření tělesné teploty. Podle tiskových zpráv se teplota bude měřit přístrojem, který funguje na principu infračervených paprsků. Kanada je nejhůře postiženou zemí mimo asijský kontinent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

léky na dlani

Kanadská ministryně zdravotnictví Anne McLellanová řekla, že nové opatření napomůže k včasné diagnóze choroby, která usmrtila na světě přes 300 lidí. Nakaženo je přes 5000 osob.

Kanada doufá, že Světová zdravotnická organizace vyjme kanadské hlavní obchodní středisko Toronto ze seznamu míst, která jsou označena za riziková. Podle ministryně počet případů SARS v Kanadě poklesl a šíření choroby je pod kontrolou. Poslední oběť Kanada ohlásila v neděli, což zvýšilo celkovou bilanci úmrtí na 21 osob. Choroba propukla zřejmě v Číně, ale ta její šíření zatajila, což způsobilo její zanesení do dalších států. Pro Kanadu, ale i pro Spojené státy znamená poplach kolem choroby ekonomické ztráty v příjmech z cestovního ruchu.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme