Všichni zahraniční novináři ze syrského Homsu už jsou v bezpečí

Z ostřelovaného Homsu se podařilo utéct všem čtyřem zahraničním novinářům. Stihli to na poslední chvíli těsně před postupujícími vládními jednotkami. Jako poslední se do Libanonu dostala zraněná Francouzka Edith Bouvierová spolu se svým fotografem. Oba by už měli být na palubě zvláštního letadla do Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance s Edith Bouvierovou a jejím fotografem při cestě na letiště v libanonském Bejrútu | Zdroj: ČTK

Syrští vojáci v dobytém Homsu údajně objevili těla zabitých západních novinářů. Po identifikaci je chce armáda předat příbuzným.

Podle povstalců ale museli být oba novináři pohřbeni, když syrská armáda odřízla město od elektřiny a těla se začala v mrazácích rozkládat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osud novinářů i celkovou situaci v Sýrii popsal v Odpoledním Radiožurnálu Ondřej Bouda

Syrské ministerstvo ale také oznámilo, že společně s těly zpravodajky britského listu Sunday Times Marie Colvinové a francouzského fotografa Remiho Ochlika byly nalezeny i ostatky španělského reportéra Javiera Espinosy. Ten už se ale z Libanonu spojil s redakcí deníku El Mundo, pro který pracuje.

Do syrského Homsu dorazil konvoj Červeného kříže

Číst článek

Vojenská situace v syrském Homsu

Ondřej Bouda, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme