Vůdce atentátu na Bali se přiznal ke spojení s Al Kajdou

Hlavní pachatel bombového útoku na Bali se dnes přiznal ke spojení s teroristickou organizací Al-Kajda. Podle indonéských vyšetřovatelů zadržený potvrdil, že má kontakty na vůdce další militantní organizace, Džamá Islamijá. Hlavní představitelé západních zemí se dosud pouze dohadovali, že za atentátem, přiněmž zahynulo téměř 200 osob, stojí obě zmíněné teroristické organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

modlitba za mrtvé při útocích | Foto: ČTK/AP

Hlavním operačním vůdcem organizace Džamá Islamíja je muž známý jako Hambali, s nímž se zatčený Samudra podle svých slov sešel v Malajsii. Hambali je nyní na útěku, stále však skupinu Džamá Islamíja, která je de facto sítí Al Káidy v jihovýchodní Asii ovládá. Podle americké FBI Hambali plánoval po 11. září útoky na západní cíle v Thajsku, Singapuru, Malajsii, Indonésii a na Filipínách.

V souvislosti s atentátem na Bali indonéská policie zadržela už 7 mužů. Jeden z nich, asi 40letý Amrozi, který ve své dodávce dopravil výbušninu před jeden z barů, se přiznal ke stykům s duchovním lídrem celé této muslimské organizace Abu Bakarem Báširem. Tento muž už byl také zatčen a je nyní ve vězeňské nemocnici v Jakartě.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme