Vůdce Hamasu vyzývá k osvobození od amerického vlivu

Duchovní vůdce palestinského hnutí Hamas šajch Ahmad Jasín vyzval muslimy na celém světě ke svaté válce za osvobození svých zemí od amerického vlivu. Svou výzvu zveřejnil v dopise, který napsal u příležitosti muslimského svátku obětování. Militantní hnutí Hamás je odpovědné za sérii sebevražedných útoků proti Izraeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Palestině | Foto: ČTK/EPA

Palestinští extrémisté se za uplynulých 48 hodin pokusili už nejméně pětkrát o další bombové atentáty. Při nejnovějším zahynul palestinský útočník, když na jeho těle vybuchla nálož, se kterou se pokoušel dostat do autobusu.

Izraelská armáda začala pomocí buldozerů ničit na jihu Pásma Gazy několik domů patřících Palestincům. Budovy stojí v místě, kde byli včera zabiti tři Izraelci - žena a dva vojáci. Izraelský nejvyšší soud však později vydal příkaz demolice domů pozastavit. Podle izraelské armády je potřeba budovy zničit z bezpečnostních důvodů. Podle agentury AFP rozdělila izraelská armáda pásmo Gazy na tři oblasti a silnice mezi nimi uzavřela.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme