Vůdce hongkongských protestů ukončil hladovku. Z požadavků ale neustoupí

Vůdce hongkongských protestů Joshua Wong ukončil hladovku. Držel ji čtyři a půl dne, tedy celkem 108 hodin. Jeden z nejznámějších aktérů hongkongského prodemokratického hnutí řekl, že s protestem skončil na radu lékaře. Zdůraznil ale, že protestující budou za své požadavky bojovat dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze studentských vůdců, Joshua Wong, v pondělí oznámil, že spolu se dvěma svými druhy zahajuje protestní hladovku ve snaze zajistit obnovu rozhovorů se zástupci místní správy | Foto: Kin Cheung | Zdroj: ČTK

"Musím si klást jednu otázku: odpověděl nějak šéf hongkongské vlády Leung Čhung-jing na náš protest? Jeden z nás už je v nemocnici. Jestli má Leung srdce a není to bezcitná a krutá osoba, doufám, že s námi začne mluvit," řekl Wong.

Osmnáctiletý Wong začal s hladovkou v pondělí, kdy správce Hongkongu Leung oznámil, že na dva měsíce trvající protesty nebude brát žádný ohled. Pohrozil také, že policie by mohla přikročit k novým akcím.

Demonstranti zejména z řad studentů chtějí větší demokracii v oblasti spravované Čínou. Žádají také přímé volby hongkongského vedení.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme