Vůdce KLDR si údajně vybral nástupce, svého nejmladšího syna

Jediná komunistická dynastie na světě má pokračovat. Severní Koreu povede nejmladší syn diktátora Kim Čong-ila. Tvrdí to jihokorejská média odvolávající se na informace zpravodajských služeb. V čele KLDR by měl stanout teprve 25letý Kim Čong-wu. Podle japonských novin ale stále není vyloučeno ani nástupnictví nejstaršího z Kimových synů žijícího nyní v Macau.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

socha Kim Ir-Sena | Foto: virtualtourist.com

Podle jihokorejské agentury Jonhap povede Severní Koreu Kim Čong-wu, nejmladší Kimův syn, který studoval ve Švýcarsku a narodil se v pořadí třetí manželce současného vůdce Kim Čong-ila.

Po zakladateli KLDR, Kim Ir-senovi, by se tak stal v pořadí třetím vládcem jediné komunistické dynastie na světě. Navíc právě jeho považují experti za nejschopnějšího ze všech tří synů.

Ve hře je ale podle jednoho z japonských deníků stále i nejstarší Kimův potomek, 38letý Kim Čong-nam, kterému má údajně pomoci vládnout i kolektivní vedení složené z nejvyšších představitelů armády i Korejské strany práce.

Robert Mikoláš, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme