Vůdce libanonského hnutí Hizballáh prý přežil atentát

Vůdce libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh přežil minulý týden atentát prudkým jedem. S odvoláním na západní diplomatický zdroj v Bejrútu to napsal irácký zpravodajský server al-Malaf. Šéfa protiizraelského ozbrojeného hnutí se prý podařilo zachránit až speciálnímu týmu z Íránu. Jeden z poslanců Hizballáhu celou zprávu označil za cílenou dezinformaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát Hizballáhu | Foto: Jaromír Janev

Podle al-Malafu se uvažovalo, že Nasralláha v kritickém stavu převezou do Teheránu. Nakonec za ním ale v neděli večer do Bejrútu přiletělo 15 íránských lékařů.

Nasralláh patří k nejstřeženějším politikům Blízkého východu. Od války s Izraelem před dvěma lety se ukázal pouze několikrát na veřejnosti. Řada izraelských činitelů vyzývala k jeho zavraždění. V únoru bomba v Damašku zabila "dvojku" Hizballáhu Imáda Mughníju, Izrael ale účast na atentátu popřel.

Před jedenácti lety se izraelská tajná služba Mosad pokusila otrávit vůdce palestinského Hamásu Chálida Mišala. Agenti mu v Jordánsku vstříkli jed do ucha. Kvůli hrozící mezinárodní roztržce pak ale Izrael musel vyslat lékaře s protilátkou a Mišala zase zachránit.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme