Vůdci Hamásu podle palestinských zdrojů uprchli z Gazy do Egypta

Špičky palestinského hnutí Hamás uprchly z pásma Gazy do Egypta. Tvrdí to alespoň zdroje z palestinského hnutí Fatah. To ovládá Západní břeh Jordánu a mnozí obyvatelé bombardované Gazy ho obviňují ze skryté spolupráce s Izraelem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dým nad Gaza City

dým nad Gaza City | Zdroj: ČTK

Armáda a letectvo židovského státu pokračují už 16. den v útocích. Jen dnes podle palestinských lékařů zabily na padesát Palestinců, včetně civilistů. Palestinští ozbrojenci odpalovali rakety na Izrael. Tyto útoky nikoho nezabily.

Podle zdrojů Fatahu použili vůdci Hamásu k útěku na Sinajský poloostrov tunely. Tyto podzemní cesty mezi Egyptem a Gazou Izrael i dnes bombardoval, aby zabránil přísunu nových zbraní pro palestinské povstalce a teroristy.

Šéf vojenské špionáže židovského státu prohlásil, že Hamás utrpěl těžké ztráty. Exiloví vůdci prý z Damašku bojovníky v Gaze vyzývají k tvrdému odporu proti invazním jednotkám. Ozbrojenci Hamásu už jsou prý ale vyčerpaní.

Není jasné, nakolik jsou tato prohlášení reálná a nakolik jsou propagandou. Někteří experti v Izraeli varují, že Hamás si může jenom šetřit síly i munici na další dějství války. Izraelské vedení tvrdí, že se daří plnit poslední cíle tažení. Na mezinárodní výzvy k zastavení bojů ale zatím nekývla ani jedna ze stran.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme