Řidič s dodávkou najel v Marseille do dvou autobusových zastávek. O terorismus nešlo

Řidič s dodávkou ve francouzském Marseille naboural v pondělí dopoledne do dvou autobusových zastávek. Jedna žena zemřela, jeden člověk byl zraněn. Incident není kvalifikován jako teroristický čin, informovala agentura AFP s odvoláním na prokurátora.

Aktualizováno Marseille (Aktualizováno: 12:55 21. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto v Marseille nabouralo do autobusové zastávky | Zdroj: Reuters

Francouzská policie vyšetřuje incident v Marseille. Řidič sbílou dodávkou Renault Master najel do dvou autobusových zastávek v různých částech města.

Vůz podle deníku L'Obs nejprve najel do zastávky v chudší čtvrti Croix-Rouge na severovýchodu města a posléze do další zastávky ve starém přístavu na jihozápadě města, na bulváru Charlese Livona. Policie zablokovala okolní ulice.

Na místě je jeden mrtvý a jeden zraněný. O život podle televizního kanálu France24 přišla 42letá žena. Policie doporučila, aby se lidé vyhnuli oblasti Starého přístavu v Marseille.

Policie řidiče na místě zadržela, podle deníku Le Figaro jde o 35letého muže. Policie řidiče podle francouzské stanice BFM TV znala, nikoli ale kvůli terorismu. Zpravodajským službám znám nebyl, podle agentury reuters měl psychické problémy.

„Nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o teroristický útok," uvedl prokurátor Xavier Tarabeux. „Nalezli jsme u něj korespondenci s psychiatrickou klinikou a soustředíme se spíše na tuto stopu," rozvedl Tarabeux.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme