Řidič s dodávkou najel v Marseille do dvou autobusových zastávek. O terorismus nešlo

Řidič s dodávkou ve francouzském Marseille naboural v pondělí dopoledne do dvou autobusových zastávek. Jedna žena zemřela, jeden člověk byl zraněn. Incident není kvalifikován jako teroristický čin, informovala agentura AFP s odvoláním na prokurátora.

Aktualizováno Marseille (Aktualizováno: 12:55 21. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto v Marseille nabouralo do autobusové zastávky

Auto v Marseille nabouralo do autobusové zastávky | Zdroj: Reuters

Francouzská policie vyšetřuje incident v Marseille. Řidič sbílou dodávkou Renault Master najel do dvou autobusových zastávek v různých částech města.

Vůz podle deníku L'Obs nejprve najel do zastávky v chudší čtvrti Croix-Rouge na severovýchodu města a posléze do další zastávky ve starém přístavu na jihozápadě města, na bulváru Charlese Livona. Policie zablokovala okolní ulice.

Na místě je jeden mrtvý a jeden zraněný. O život podle televizního kanálu France24 přišla 42letá žena. Policie doporučila, aby se lidé vyhnuli oblasti Starého přístavu v Marseille.

Policie řidiče na místě zadržela, podle deníku Le Figaro jde o 35letého muže. Policie řidiče podle francouzské stanice BFM TV znala, nikoli ale kvůli terorismu. Zpravodajským službám znám nebyl, podle agentury reuters měl psychické problémy.

„Nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o teroristický útok," uvedl prokurátor Xavier Tarabeux. „Nalezli jsme u něj korespondenci s psychiatrickou klinikou a soustředíme se spíše na tuto stopu," rozvedl Tarabeux.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme