VW řeší problém s vadnou pojistkou světel u modelu Tiguan, jízdu závada neohrožuje

Automobilka Volkswagen řeší závadu u modelu Tiguan, auta roku výroby 2008 až 2011 mají vadnou pojistku světel. Jízdu závada nijak neohrožuje. Výrobce postupně pozve majitele těchto vozů na servisní prohlídku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přední pohled | Foto: Volkswagen

„Celkem jde o 4417 vozidel. Není to žádná vážná závada. Za jízdy se může stát, že pojistka ztratí kontakt. Vypne se nějaké světlo a místo něj vždycky svítí nějaké jiné,“ říká šéf českého zastoupení společnosti Volkswagen Petr Janeba.

Porucha se zatím stala jen v tropických oblastech s vysokou vlhkostí a teplotou, automobilka chce ale zkontrolovat dané typy aut po celém světě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svolávacích akcích automobilek mluvil v Odpoledním Radiožurnálu motoristický publicista Vladimír Rybecký

Svolávací akce automobilek jsou podle motoristického publicisty Vladimíra Rybeckého běžnou záležitostí, i když ne tak velkého rozsahu, jako je to v tomto případě:

„Pokud se podíváme do systému Rapex, kde se všechny tyto informace shromažďují, tak se jich tam objevuje řádově několik desítek každý měsíc – od malých, které se týkají jen několika set kusů, až po ty větší, které zasahují tisíce až desetitisíce aut.“

Obchodní zástupce by měl zákazníka oslovit a sdělit mu veškeré nutnosti, které se závadou souvisí.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme